Az Online Educa idei kulcsszavai

A személyes jelenlét hiányában kerestük azokat az online ismertetőket, amelyek a hivatalos csatornákon túl valamelyest részletesebb képet adhatnak az idei konferencia főbb történéseiről.

hires-oeb-051213-5223

Az eLearning 24/7 blog megbízható forrásnak tűnik ebből a szempontból, általában jelen vannak a nagyobb edtech eseményeken és meglehetősen tág perspektívából szokták megfigyelni a hangsúlyos jelenségeket.

Idei összefoglalójukban 3 nagyobb üzenetet figyeltek meg, illetve jelezték, hogy a vártnál mely vezényszavak voltak halkabbak.

A nagy hármas

1. Személyre szabott tanulás
  2. Videó mindenek felett (videó előadás, videós okatatási felületek, HD videók stb.)
  3. “Mindent egy helyen” modell (one-stop-shop)

Ami viszont a vártnál kisebb koncentrációban volt jelen, az a Gamification, illetve a Mobil. Pontosabban az utóbbi leginkább a táblagép az osztályteremben témában csúcsosodott ki, míg a Tin Can, és maguk az okostelefonok csak viszonylag ritkán jelentkeztek.

A további – főleg új szolgáltatásokhoz és LMS-hez kapcsolódó – témákért itt lehet elérni a posztot: OEB review

Emellett a konferencia kiemelt témái (pl. a formális oktatás újragondolása, moocs/spocs, learning statistics) pedig a hivatalos oldalról érhetők el: Highlights